NAUJIENOS

2019.02.14. SVEIKINAME SU ŠV. VALENTINO DIENA

Iš kur kilo šv. Valentino šventė?

 

Pasakojama, kad III a. Romoje gyveno vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją. Kad savo tikslą pasiektų, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys, nes jam svarbesnė jo šeima.

Vyskupas Valentinas išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir prašymus slapčia juos sutuokti. Klaudijus II-asis, sužinojęs, kad vyskupas paslapčia sutuokia poras, jį suėmė ir nubaudė mirties bausme. Valentinas mirė vasario 14 dieną. Po kurio laiko Valentinas paskelbtas šventuoju.

Vasario 14-osios šventė gali būti susijusi ir su senąja Romos švente – Luperkalijomis. Pagal to meto kalendorių vasaris buvo pavasario pradžia, o Luperkalijos – pavasario ir meilės šventė. Senovės Romoje jaunų vaikinų ir merginų gyvenimas buvo griežtai atskirtas, tačiau šios šventės metu senas paprotys leido susipažinti ir susidraugauti poroms.

Luperkalijų išvakarėse vykdavo „Meilės loterijos“. Romos mergaičių vardai buvo surašomi ant popieriaus skiaučių ir sumetami į ąsočius. Kiekvienas jaunuolis traukdavo po vieną lapelį su vardu ir tapdavo tos merginos jaunikiu šventės metu, o kartais – ir visiems metams ar net gyvenimui.

plačiau
2019.01.12. Kitose patalpose įsikūrusi „Atiduotuvė“ plečia savo veiklą

Kitose patalpose įsikūrusi „Atiduotuvė“ plečia savo veiklą

2019 sausio 12 KŽ Bendruomenės 3

 

„Ir geradarių, ir stokojančiųjų — visų laukiama Telšių „Atiduotuvėje“,— tvirtino Telšių samariečių vadovas Kazimieras Mitkus ir „Atiduotuvės“ vedėja Rasutė Batavičienė.

Turbūt dažnas mūsų susiduria su problema: namuose metai po metų susikaupia dar gerų, tačiau nebenaudojamų daiktų, rakandų, baldų, rūbų. Išmesti lyg ir gaila, laikyti nėra kur. Tokiu atveju Telšių samariečiai kviečia padaryti gerą darbą — atvežti šiuos daiktus į Telšių „Atiduotuvę“ arba sudėti į specialiais ženklais pažymėtus konteinerius. Taip ne tik padėsite vargstantiesiems, nepriteklių kenčiantiems, bet ir tausosite aplinką.

plačiau
2019.01.07. LRS nario Gedimino Vasiliausko padėkos popietė Kunigaikščių menėje.

LRS nario Gedimino Vasiliausko padėkos popietė Kunigaikščių menėje.

plačiau
2018.10.12 Inauguruotas naujasis Lietuvos samariečių vadovas

Inauguruotas naujasis Lietuvos samariečių vadovas

 

Šiomis dienomis centrinė Lietuvos samariečių bendrijos (LSB) būstinė iš Vilniaus perkelta į LSB Kauno skyrių, kur ir buvo inauguruotas naujasis šios visuomeninės labdaros organizacijos prezidentas Sigytas Klimas.


Virginija Skučaitė
v.skucaite@kaunodiena.lt

plačiau